Hurtownia posiada w swojej ofercie produkty z żeliwa do zastosowania w budownictwie drogowym. Są to m.in. odwodnienia liniowe (stosowane do odwadniania terenu), włazy kanalizacyjne (stosowane do zabezpieczania studzienek kanalizacyjnych) i wpusty uliczne (stosowane do odprowadzania wody i ścieków do systemów kanalizacyjnych). Elementy wykonane są z żeliwa sferoidalnego, żeliwa szarego, mieszanki żeliwa i betonu oraz z polimerobetonu. Zobacz także produkty z kategorii armatura żeliwna

Napisz po najnowszą wycenę na prosan@prosan-zamosc.pl
KONTAKT

Odwodnienia liniowe

Odwodnienia liniowe służą do odprowadzania wód opadowych z nawierzchni utwardzonych. Jest to tani i nie wymagający wielkiego nakładu pracy sposób na usunięcie nadmiaru wody z chodników, poboczy jezdni, parkingów, podjazdów. Podczas opadów nadmiar deszczówki odprowadzany jest do kanalizacji burzowej lub bezpośrednio do rowu melioracyjnego. Odwodnienia mogą być także stosowane w garażach, halach targowych, warsztatach.

System składa się z korytka wykonanego z betonu lub polimerbetonu przykrytego rusztem żeliwnym lub stalowym. Dostępne są również ścianki czołowe z króćcami lub bez, osadniki rynnowe, wycieraczki i wpusty podwórzowe, które stanowią doskonałe uzupełnienie systemu odprowadzającego wodę. Odwodnienia liniowe drogowe dostępne są w różnych szerokościach i długościach. Szeroki wybór rusztów sprawi, że każdy znajdzie system zarówno funkcjonalny jak i estetyczny.

W zależności od przeznaczenia i zakładanego obciążenia odwodnienia liniowe produkowane są w 5 klasach.

Klasa A15 – przeznaczona do umieszczania na trasach ruchu pieszego i rowerowego, na terenach zielonych i obszarach przydomowych.

Klasa B125 – przeznaczona do układania na trasach ruchu pieszego, przy garażach oraz na parkingach samochodów osobowych.

Klasa C250 – przeznaczone dla obszarów przykrawężnikowych ulic, chodników, poboczy nie obciążonych ruchem.

Klasa D400 – przeznaczona do budowy w jezdniach, na poboczach i na parkingach, z których korzystają wszelkie pojazdy drogowe.

Klasa E600 – przeznaczona do umieszczania na obszarach podlegających dużym obciążeniom, np. tereny przemysłowe.

Klasa F900 – przeznaczone dla obszarów podlegających bardzo dużym obciążeniom spowodowanych ruchem kołowym, np. pasy startowe.

Oferowane przez nas produkty doskonale sprawdzą się przy każdej inwestycji. Zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc w znalezieniu odpowiedniego dla Państwa produktu.

Odwodnienie liniowe

Włazy żeliwne

właz żeliwny

Wpusty uliczne

Żeliwo drogowe
Oceń stronę