W naszej ofercie dotyczącej kształtek i rur w instalacjach gazowych mogą Państwo znaleźć produkty wykonane z PEHD (polietylenu wysokiej gęstość) oraz kształtki elektrooporowe służące do zgrzewania rur PE. Wszystkie oferowane tutaj produkty służą do przesyłania paliw gazowych. Zobacz także rury i kształtki wodociągowe.

NAPISZ PO NAJNOWSZĄ WYCENĘ NA PROSAN@PROSAN-ZAMOSC.PL
KONTAKT

Rury i kształtki PEHD

rurka gazowa PE100

Oferowane przez nas rury i kształtki PEHD przeznaczone są do rozprowadzania paliw gazowych. Wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości PE HD klasy PE 80 i PE 100.

Rury polietylenowe można łączyć następującymi metodami:

  • zgrzewanie doczołowe,
  • zgrzewanie złączkami elektrooporowymi,

Kształtki elektrooporowe

W naszej ofercie znajdują się kształtki elektrooporowe typu mufowego (mufy, zaślepki, redukcje, kolana, trójniki). Sprawdzają się przy instalacjach gazowych. Średnica wewnętrzna jest niewiele większa od średnicy nominalnej rury, co umożliwia wsunięcie jej do kształtki na określoną głębokość. Każda kształtka elektrooporowa posiada etykietę z parametrami zgrzewu oraz kod kreskowy umożliwiający automatyczny odczyt czasu zgrzewu, co redukuje do minimum możliwość popełnienia błędu przez operatora.

Czas chłodzenia jest również krytycznym parametrem w zgrzewaniu elektrooporowym, gdyż wtedy następuje wiązanie powierzchni rury i kształtki.

OK

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.